TH v Ženevě: Bill & spol nechávají své fanoušky ve štychu!!

14. července 2008 v 18:55 | BillundTom |  Interviews
Včera hráli Tokio Hotel před 10000 fanoušky v Ženevě. Jekot fanoušků byl obrovský, neochota hvězd také.
V 19.30 hod. zní první takty ženevskou arénou. 10000 fanoušků křičí, když začnou znít velké hity jako «Schrei» nebo «Übers Ende der Welt». Tokio Hotel odvedli profesionální show, ale srdce a duše k tomu chyběly.
Čtyři kluci z Magdeburku si drželi od publika vzdálenost. Žádné klišé od tisíce toužebného natahování rukou do výšky. Především dívkám se nezdála být dostatečná vzdálenost mezi nimi a Billem. Největší část koncertu zpíval za bicími.
Kvarteto dokázalo to, co se německé kapele stěží podaří: Dobyli svět. S deskou "Schrei" (2005) se dostali jako první německá kapela do francouzské Top 20. V USA vystoupila anglická verze na 39.místo Billboard-Charts. V Kanadě dokonce na 6.místě. 60 milionů franků si vidělali Tokio Hotel svým debutem. Dlouho byl tento jev posmívaný a odmítaný, teď se z nich staly nedostupné superstars.
Přitom Tokio Hotel vždycky trvali na pravosti. Nejsou gecastete, umělé kapely, dali se dohromady sami a na své nástroje hrají už od raného dětství. Ve většině songů zní problémy dospívání. Od trápení s láskou a sebevražedných myšlenek až po rozvod rodičů.
To je styl Billa Kaulitze již 12 let: První piercing, brzy následovalo první tetování. Díky úspěchu byl jeho vzhled extrémní, vlasy delší, lak na nehty neobvyklý.
«Stále více» se zdá být tohle motto kapely. Není to jenom v jednom budu: Kapela Tokio Hotel už není nadále k dotknutí. Jsou odděleni přepážkami. «Už ani nedělají dál autogramiády nebo se nevyfotí s fanoušky pro fotku», stěžuje si Andrea (16) z Oltenu.
Už několik dnů před včerejším koncertem kempovala dobrá stovka fanoušků na chodníku, aby byli na koncertě v první řadě. «To jsem jsem od dob Michaela Jacksona a Pink Floyd na koncertu ještě neviděl» říká organizátor koncertu Michael Drieberg.
Ale časy, kdy fanoušci nabíhali před hotel, kde chlapci přenocovávali, jsou pryč. «Teď pobývají daleko od koncertních hal, v některých jiných místech, takže od nás nemůžou být obtěžování», stěžuje si Manuela (14) z Bernu. Distance od fanoušků není jediným důsledkem úspěchu: V březnu musel Bill kvůli cystě na hlasivkách jít na operaci, turné bylo přerušeno.
Také Polo Hofer (63) a Marc Dietrich (59) od Petera, Sue & Marca museli tuto operaci podstoupit. Poté měli svůj hlas během průběhu století opotřebovaný. Bill je o 40 let mladší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama