TH o textech z CD Zimmer 483

5. září 2007 v 12:00 | Emily |  News
,,Tokio Hotel'' o svých textech
Kluci z Tokio Hotel vyprávěli o svých písničkách z alba ,,Zimmer 483''.Co si myslí a jaký smysl má každá jejich písnička?

Totgeliebt
Bill:Tahle písnička je o tom,když se někdo,koho miluješ od tebe pořád vzdaluje.Nemůžeš udělat nic.Už se mi to s jednou holkou stalo.Musel jsem jen bezmocně přihlížet,jak se náš vztah pomalu hroutí.

Spring Nicht
Bill:
Je to moc smutná písnička.Jde o někoho,kdo se vzdává...
Tom:Někteří lidé najednou cítí,že už jim víc nic nepomůže.
Bill:Taky můžeš být vysílený,jako všichni ostatní.To,co jsme chtěli touto písničkou říci je:nevzdávej se!Já jsem tak naštěstí nikdy necítil.I když,za poslední rok jsem dostali mnoho dopisů od fanoušků,plných bezmoci..Někteří dokonce psali,že je naše hudba zachránila...To se nás opravdu dotklo.

Heilig
Bill:
Napsal jsem tuhle písničku pro lidi,kteří jsou pro nás nejdůležitější na světě.Dlouho jsem přemýšlel,jak bych popsal ten pocit.Je to o lásce.O tom,co pro nás znamená slovo ,,svatý''.Může se říct,že:ať se stane,co se stane,tito lidé pro nás budou vždycky moc znamenat.
Georg:Jako třeba naši rodiče.
Gustav:A také naši nejlepší přátelé.Pro mě jsou důležití Bill,Tom a Georg.

Wo Sind Eure Hande
Bill:
Nápad na tuhle písničku vznikl na našich koncertech.Tour z minulého roku byl pro nás nejkouzelnější.Chtěli jsme tuhle písničku napsat speciálně pro naše fanoušky - jako poděkování.

Stich Ins Gluck
Tom:
Tato písnička vypráví příběh jedné dívky - narkomanky.Stále mladší a mladší lidi,vlastně ještě děti,berou drogy...Na každé diskotéce,na večírku dívky berou drogy.Je to doopravdy děsivé.
Bill:V hudebním buisnisu,také hodně lidí bere drogy.Ale my si dáváme pozor na to,aby se v našem kruhu nikdo drog nedotýkal.Drogy pro nás nikdy nebudou alternativou.Jsme naprosto čistí!

Ich Brech Aus
Bill:
Tahle písnička je tak trochu ,,tvrdohlavá''.Ano,já sám jsem děsně tvrdohlavý.Každý den nám lidé říkají co máme dělat a říkají,abychom je poslouchali,že jsou v buisinsu už 20 let a že vědí,jak co probíhá.Jasně,že jsem se bránil.Nechci,aby za mě rozhodoval někdo cizí.Naopak chci sám přesně vědět,co mám dělat.Nikdy bych nedokázal zazpívat písničku,která se mi nelíbí.Nebo,nebudu nosit účes,co se mi nelíbí.Naši producenti zjistili jací jsme a respektují to.

Reden
Tom:
Tohle je příběh o mně a o mém sexu s jednou fanynkou,o které jsem mluvil minulý týden.Nechtěl jsem o tom klukům říkat,ale oni to ze mě dostali.Pro jiné - je to jako hodina biologie.Pro ně je ta písnička velice emociální,protože se tak dostávají do nitra toho,co se tam stalo.

Nacht dir Kommt Nichts
Bill:
Jakmile mám přítelkyni,tak se jí věnuji naplno.A ona mě pozná takového,jaký jsem doopravdy.A když všechno skončí,nedovedu si představit,že se do někoho znova zamiluji.Vždyť jsem se jí úplně celý oddal.Pak se nenávidím za to,co jsem si dovolil a proklínám ten den,kdy jsme se potkali.
Tom:Teď to bude znít směšně,ale podobná situace nastala i u mě,s mým psem.Nemůžu si prostě představit na jeho místě jiného psa.

Wir Sterben Niemals Aus
Bill:Tom nad tímhle přemýšlí.
Tom:Tohle je jediné téma,při kterém jsem emocionální.(Usmívá se.)
Bill:Věříme,že když někdo existuje,tak po něm vždycky něco zůstane.Nedokážeme si představit,že někdo zmizel a dál - nic a prázdno.Je jedno,co příjde časem,naší hudbu nám nikdy nikdo nemůže vzít.

Vergessene Kinder
Bill:
Nápad na tuhle písničku vznikl díky fanouškům.Dostáváme hodně dopisů od lidí,kteří mají těžký osud.Když všechno záleží jenom na nich samotných a život - je těžký.Děti,žijící v dětských domovech,nikoho nezajímají.Napsali jsme tuhle písničku proto,aby si jich někdo všiml.Písnička je pro děti,na které nikdo nemyslí.

An Deiner Seite
Bill:
Tahle písnička je pro ty,kteří s námi byli celý minulý rok - pro naše rodiny a přátelé.Chceme jim to něčím vrátit.Není nic lepšího,než vědět,že někdo je okolo tebe,někdo,na koho se můžeš vždycky spolehnout.Někdy dlouho nevolám svému nejlepšímu kamarádovi.Ale přesto vím,že on je vždycky se mnou.I kdybych byl na konci světa,tak vím,že on mi bude vždycky po boku,když ho budu potřebovat.Takže,těmto lidem jsme chtěli říct,že vždycky zůstáváme s nimi.
Nezáleží na tom,co budu zrovna dělat,ale když mi některý z mých kamarádů řekne:,,Přijď,potřebuju tě hned teď.'',tak všeho nechám a vyrazím mu na pomoc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIKNI prosím ...

CLICK please ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama